מעקות ברזל למרפסות – גם עיצוב, גם בטיחות
מעקות ברזל למרפסות: מעקה ברזל למרפסת לבטיחות | מסגריית המושב

מעקות ברזל למרפסות – גם עיצוב, גם בטיחות

מעקות ברזל למרפסות הם עניין בטיחותי, מחויביים לפי החוק ולפי התקנים ובעיקר – בשביל שלוות הנפש שלכם.

אבל מעקה ברזל למרפסת יכול גם להיות מעוצב בסגנון אומנותי שמוסיף המון יופי למרפסת. 

מעקה למרפסת מברזל יכול אפילו להגדיל מעט את שטח המרפסת ולאפשר לכם אין ספור רגעים של הנאה עם אוויר ונוף פתוח. אז איך בוחרים מעקות ברזל למרפסות ומה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

מעקה ברזל למרפסת ברמה גבוהה של בטיחות

מעקה לבית או למרפסת יכול להיות אלמנט מאוד פשוט מבחינה עיצובית, או מורכב בסגנון אמנותי. 

בכל מקרה, הוא חייב להיות מאוד חזק ויציב כדי לספק בטיחות מקסימלית במרפסת – גם ובעיקר אם יש בבית ילדים קטנים.

לכן חשוב לבדוק איכות ועמידה בתקנים של קיבוע המעקה לרצפת המרפסת, במיוחד אם יש לכם מעקה בולט החוצה, אותו חייבים לחזק בעזרת ברגי ג'מבו רבים בתוספת משולש עיגון.

כך המעקה יכול לעמוד גם במשקלים גדולים, אם הילדים מחליטים לשבת עליו או אם תרצו להעמיד עליו עציצים.

לבסוף, מעקה למרפסת צריך לעמוד בתקנים הישראלים הקבועים בחוק. זה אומר שהמעקה עצמו צריך להיות בעל תו תקן ישראלי. הוא צריך להיות בגובה של לפחות 105 ס"מ עם סורגים לאורך ולא לרוחב, שיש ביניהם רווחים ברוחב של עד 10 סנטימטר.

יתרונות מעקה למרפסת מברזל

  • קל לנקות אותו שלא כמו מעקה זכוכית, מעקה ברזל יכול להתכסות בשכבות דקות של לכלוך בלי שזה יפריע לכם. לכן הוא נראה תמיד נקי. שנית הוא קל מאוד לניקוי ולא מצריך מאמץ מיוחד. מספיק לעבור עליו עם מטלית לחה.
  • אין סוף אפשרויות עיצוב ניתן לעצב מעקה ברזל בכל סגנון שתוכלו להעלות על דעתכם. אפשר להשאיר אותו בסגנון פשוט של סורגים ישרים, או להוסיף לו פיתוחים, צורות של חיות, אותיות, טבעות דקורטיביות ועוד – בתנאי שהעיצוב עומד בתקני הבטיחות הקבועים בחוק.
  • מגדיל את שטח המרפסת מעקה קופסה הוא מעקה ברזל למרפסת, שהחלק התחתון שלו יוצא מעט החוצה משטח המרפסת. כך למעשה מתקבל שטח נוסף למרפסת, עליו אפשר להניח עציצים למשל, בלי שזה יצמצם לכם את השטח הקיים.
  • צבעים מעקה ברזל צבוע בטכניקה ובסוגי צבעים שמעניקים לו עמידות נוספת בפני פגעי מזג האוויר. לכן אפשר להעניק לו כל צבע שתרצו כדי לקשט את המרפסת בצבעים שאתם אוהבים.
  • עמידות מעקה ברזל מיוצר מברזל מגולוון, שעבר תהליך ציפוי באבץ כדי להגן עליו מפני פגעי מזג האוויר. הוא עמיד בפני חלודה ולכן הוא נשאר יפה לאורך שנים רבות.

 

מעקות ברזל למרפסות ברמה אחרת

מסגריית המושב מספקת עבודות ברזל איכותיות ומקצועיות מעל שני עשורים, עם בעלי מקצוע מהמובילים בתחום, ללקוחות מהמגזר הפרטי, העסקי והציבורי.

אנחנו מחויבים לתת לכם רק את הטוב ביותר כדי לשמור על הבטיחות שלכם, לספק לכם מוצרים שיעניקו לכם שביעות רצון וילכו אתכם לשנים ארוכות. לצפייה בקטלוג מעקות ברזל למרפסות התרשמו באתר או צרו קשר למידע נוסף!

סגירת תפריט