מעקות ברזל או מעקות עץ? יתרונות מול חסרונות 

מעקות ברזל או מעקות עץ? יתרונות מול חסרונות 

אין זה פשוט להחליט בין מעקות ברזל למעקות עץ עבור מדרגות בבית. אנו שמחים לפרט את היתרונות והחסרונות הקשורים לשתי האופציות, על מנת לאפשר לכם לבחור את סוג המעקה האידיאלי עבורכם. מדריך זה נועד לסייע לכם בבחירה מושכלת, התואמת הן להעדפות האסתטיות והן לצרכים המעשיים שלכם.

מעקות ברזל או מעקות עץ – קצת רקע

מעקות מהווים יותר ממרכיבים מבניים בלבד, מאחר והם נחשבים לאלמנטים אינטגרליים, התורמים לעיצוב הכולל של הבית. כמו כן, מעקות תורמים לבטיחות ולפונקציונליות של החלל ויכולים לסייע לכל אחד לרדת או לעלות במדרגות בצורה נוחה ויעילה. הבחירה בין מעקות ברזל למעקות עץ מגלמת איזון עדין בין עמידות, אסתטיקה ודרישות תחזוקה משתנות. הבה נעמיק בניואנסים של שתי האופציות ונבחן את היתרונות והחסרונות שלהן.

מעקות ברזל: יתרונות

 1. חוסן ועמידות: מעקות ברזל ידועים בחוזקם ובחוסנם, מה שהופך אותם למתאימים ליישומים פנימיים וחיצוניים כאחד.
 2. התאמה אישית: הגמישות של הברזל מאפשרת עיצובים מורכבים ומעקות מעוטרים, דבר שהופך אותם לבחירה מצוינת לעיצוב הבית ותרומה לאווירה השוררת בו.
 3. תחזוקה נמוכה: מעקות ברזל דורשים בדרך כלל תחזוקה מינימלית. לרוב מספיקות בדיקות תקופתיות וצביעה מחדש, כדי לשמור על הנראות והבטיחות.
 4. עמידות בפני מזג אוויר: כאשר מצופים ומתוחזקים כראוי, מעקות ברזל מפגינים עמידות יוצאת דופן בפני פגעי מזג האוויר, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור התקנה חיצונית.

מעקות ברזל: חסרונות

 • רגישות לקורוזיה: אם אינם מוגנים כראוי, מעקות ברזל במדרגות או מרפסות עלולים להיכנע לקורוזיה לאורך זמן, במיוחד בסביבות עם רמות לחות גבוהות.
 • עלות ראשונית: ההשקעה הראשונית עבור מעקות ברזל, כולל ייצור והתקנה, יכולה להיות גבוהה יותר בהשוואה למעקות עץ.

מעקות עץ: יתרונות

 • אסתטיקה טבעית: מעקות עץ משדרים חמימות ויופי טבעי, הם משתלבים ללא מאמץ עם סגנונות אדריכליים שונים ותורמים לעיצוב הכללי של כל בית.
 • קלות החלפה: במקרה של נזק או בלאי, ניתן להחליף חלקים בודדים של מעקות עץ ללא צורך בשחזור מקיף.
 • מגוון סוגי עצים: מעץ אלון ועד מהגוני ועץ ארז, ישנו מגוון רחב של סוגי עץ זמינים, המאפשרים לכל אחד לבחור את האופציה האידיאלית עבורו.

מעקות עץ: חסרונות

 • דרישות תחזוקה: מעקות עץ מחייבים תחזוקה שוטפת, כולל שיוף ומריחת לכה, כדי לשמור על המראה והשלמות המבנית שלהם.
 • פגיעות למזג אוויר: מעקות עץ רגישים יותר לבלאי טבעי, ריקבון וחרקים, במיוחד כשהם מותקנים בחוץ.
 • מגבלות חוזק: בעוד שעץ נחשב לחומר גלם יציב, אך הוא עשוי להיות לא מספיק גמיש, במיוחד באזורים עם תנועה רבה או בשימוש תכוף. לכן הוא עלול להישבר יותר בקלות, בניגוד למעקה העשוי מברזל.

לסיכום, הבחירה בין מעקות ברזל למעקות עץ עבור המדרגות בביתכם דורשת התייחסות מדוקדקת לגורמים שונים, לרבות אסתטיקה, דרישות תחזוקה, עמידות ומגבלות תקציב. על ידי בחינת היתרונות והחסרונות של שני החומרים, תוכלו לקבל החלטה מושכלת התואמת את הצרכים שלכם.

אנו במסגריית המושב נשמח לספק לכם מעקות ברזל ברמה הגבוהה ביותר. צרו קשר!

סגירת תפריט