רמפה לעגלה

בניגוד לרמפת נגישות, המיועדת לנכים בכסא גלגלים ומספקת פלטפורמת תנועה חלקה ורחבה, רמפה לעגלה היא רמפה בתצורה של שני פסים, כשכל פס מיועד לצד אחד של העגלה, כך שבהנחת צד אחד של גלגלים על פס אחד וצד שני של גלגלים על הפס השני, מתקבל משטח חלק באמצעותו ניתן לטפס במעלה המדרגות או לרדת במורדן באמצעות משטח חלק ונוח.

רמפה לעגלה – מי צריך את זה ולמה היא בנויה כפי שהיא בנויה?

ובכן, נתחיל אולי בשאלה הראשונה – מדוע רמפות המיועדות לעגלות בנויות בתצורה של שני פסים ולא של משטח אחד רחב. הסיבה לכך היא שבניגוד לנכה המטפס על רמפת מדרגות בכסא הגלגלים שלו, לעגלה יש אדם שמניע אותה, שמעלה אותה או מוריד אותה במורד המדרגות. עבור העגלה, פסי הרמפה מספקים את הפלטפורמה הנכונה והמתאימה ביותר לטיפוס במדרגות אבל עבור המפעיל, עדיין נדרשת תצורת המדרגות המדורגות כדי לשאת את משקל העגלה בצורה בטוחה ויציבה. על כן, רמפה לעגלה בנויה משני פסים שביניהם נשמרת תצורת המדרגות, עליהן מטפס המפעיל בזמן דחיפת העגלה ובזמן שהעגלה עצמה נעה על גבי פסי הרמפה. מי צריך את זה? בעיקר מרכזים מסחריים ומתחמי קניות, אבל בפועל, רמפה זו מתאימה לכל מתחם שרוצה להעניק נגישות גבוהה למבקריו – שליחים, אנשי תפעול, מבקרים עם עגלות ילדים, קונים בסופר מרקט וכן הלאה.

איך מזמינים רמפה ייעודית לעגלות?

לפני שמזמינים את הרמפה, יש תחילה לתכנן אותה. לצורך התכנון, יש לבחון את שיפוע המדרגות ואת המיקום האידיאלי להצבת הרמפה. העניין הוא, שמסיבות בטיחותיות, רמפה לעגלה לא יכולה לחרוג באופן משמעותי מקווי המתאר של המדרגות ולכן השיפוע שלה תלוי באופן מוחלט בשיפוע של המדרגות. בגרמי מדרגות תלולים, רמפה כזאת יכולה להפוך לבלתי שמישה בגלל שיפוע גדול מדי שמקשה מאוד כל תנועה על גביו באמצעים גלגליים. שנית, יש לבחון את המיקום הנכון ביותר להצבת הרמפה לרוחב גרם המדרגות ולהחליט על עובי כל פס רמפה ועל המרחק בין שני הפסים – ישנם סטנדרטים ברורים בעניין. כמו כן, חשוב מאוד לשלב אלמנטים של אנטי סליפ ומרקם מחוספס למניעת החלקה של העגלה בשימוש ברמפה. לאחר שתתכננו את כל זה, תוכלו פשוט לבצע את ההזמנה אצל הגורם המקצועי המתאים.

מי מייצר רמפות כאלה?

רמפה ייעודית לעגלות יכולה להיות בנויה מאבן, אבל לרוב נכון יותר, זול יותר ויעיל יותר להזמין רמפת מתכת. בהתאם לכך, כל מסגרייה המבצעת עבודות ברזל ובאופן ספציפי, כל מסגרייה שגם אוחזת בהתמחות הנדרשת ובניסיון הנדרש לייצור רמפות ברזל, יכולה להתאים למשימה ובמיוחד אם היא מציעה לכם חבילת שירות מקצה לקצה, החל מתכנון הרמפה, דרך ייצור והתקנת הרמפה וכלה בשירות ואחריות כל אורך חיי הרמפה.

מסגריית המושב היא בדיוק המסגרייה שתספק לכם את חבילת השירות המקיפה ביותר בתחום ותעשה זאת ממקום של ידע וניסיון שנרכש במסגרייה לאורך שנים של בניית רמפות נכים ורמפות לעגלות בסטנדרטים הגבוהים והעדכניים ביותר. אצלנו תוכלו להזמין כל דגם של רמפה לעגלה ורמפה לכיסאות גלגלים וליהנות מייעוץ, ליווי, תכנון, התקנה ושירות מלא ואדיב. למידע נוסף והזמנות, פנו אלינו עוד היום בטלפון 052-2411819 ונשמח לסייע.

סגירת תפריט