מאחז יד

מאחז יד

על מאחזי יד למדרגות

כל  גרם מדרגות חיצוני או פנימי בבית, בעסק או מוסד, נדרש במאחז יד בטוח ותקני המקל את השימוש במדרגות ומונע נפילות. במסגריית דלבה מציעים לכם מאחזי יד למדרגות במחיר משתלם, בעיצוב אישי ואיכות חסרת פשרות, השמה דגש על בטיחות ועמידות המוצר. על מאחזי יד למדרגות ומאפייניהם השונים יוסבר בקצרה להלן.

חשיבותם של מאחזי יד

מאחזי יד הינו פריט חיוני בכל חדר מדרגות המספק מענה בטיחותי, מסייע לרדת ולעלות במדרגות ומונע נפילות. ככאלו מאחזי יד נדרשים להיות איכותיים, יציבים ועמידים ולעמוד בדרישות החוק ובנתוני תוכנית הנדסית. הם נדרשים לספק למשתמשים בהם אחיזה נוחה ויציבה ולהתאים למאפייניהם השונים, בין אם מדובר בקשישים, בעלי מוגבלויות, ילדים וכדומה. כמו כן, החוק דרוש שמאחז יד יהיה לכל הפחות בגובה של תשעים ס"מ.

עיצוב מאחזי יד

לצד דגש על בטיחות מאחז היד, בימינו יש חשיבות רבה גם לעיצובו מעצם היותו פריט דומיננטי במרחב היכול להשפיע על חזות ואווירת החלל. את מאחז היד ניתן לעצב בימינו משלל סוגי חומרים ועיצובים, עם התאמה מלאה לסגנון הרצוי. כך למשל, ניתן ליצור מאחזי יד מנירוסטה, ברזל או עץ, כאשר לכל חומר גלם איכות וחזות ייחודית משלו. כמו כן המאחז יכול להשתלב כחלק עליון של מעקה מדרגות או לעמוד בפני עצמו כשהוא מחובר לקירות חדר המדרגות. העיצוב של מאחז היד נדרש להתאים לסגנון החלל שעוטף אותו, ולהשתלב בתוכו באופן הרמוני ואף להעצים אותו.

בחירת מאחז יד

בעת בחירת מאחז יד למדרגות יש לקחת בחשבון שורה ארוכה של פרמטרים הקשורים לעמידה בדרישות התקן, בטיחות, יציבות, נוחות שימוש ואסטטיקה. לשם כך יש לבחור במאחז המבוסס על חומרי גלם איכותיים, עם הליכי ייצור וגימור מקצועיים ברמה גבוהה ביותר של איכות ודיוק, ועם התאמה מלאה לנתוני המבנה ודייריו. כמו כן אפשר לבחור בין מגוון סוגי חומרי גלם למאחזים, לרבות נירוסטה, ברזל ועץ. בנוסף, יש לתת את הדעת לאופן התקנת המאחז בחדר המדרגות והיותה בטוחה, יציבה, עמידה ואסטטית.

התקנת מאחז יד

התקנת מאחז יד אפשרית על גבי חלקו העליון של חדר המדרגות, עם חיבור ישיר לקיר חדר המדרגות או על גבי עמודים התומכים במאחז. בעת התקנת מאחז יש לתכנן בקפידה את נקודות החיבור שלו באופן שיבטיח את יציבות ועמידות המוצר. בנוסף, גובהו של מאחז יד נדרש להיות במדרגות תשעים ס"מ לכל הפחות, והוא נבחן מהקצה העליון שלו עד לקצה המדרגה. זאת בעוד שבחלק הישר של המדרגות גובה מאחז יד נדרש על פי תקן להיות לפחות 1.05 מטר, והוא נמדד מהקצה העליון של המאחז לקצה השטח הישר של המדרגות.

הזמנת מעקות למדרגות

להזמנת מאחז יד למדרגות במחיר כדאי, לעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם מסגריית דלבה שבמושב עזרייה בטלפון 054-4421504 או במייל info@dalba.co.il.

סגירת תפריט